مزایای استفاده از خدمات پزشک آنلاین چیست؟

مراجعه به پزشک و کنترل سلامت افراد از اهمیت بالایی برخوردار است و در جوامع نیز توجه به این امر بسیار لازم و ضروری می باشد. استفاده از تکنولوژی و اینترنت در علم پزشکی روز به روز در حال گسترش است که کنترل و درمان بیماری را راحت تر می کند. چند سالی است که اینترنت برای مراجعه بیماران به پزشک مورد استفاده قرار می گیرد.

قطعا استفاده از خدمات پزشک آنلاین مزیت ها و ویژگی های منحصر به فردی را داراست که آشنایی با آن ها، می تواند استفاده از آن را در سطح جامعه گسترش دهد. در این مقاله اطلاعاتی در خصوص مزایای استفاده از خدمات پزشک آنلاین ذکر شده است که در طول مقاله با آن ها آشنا خواهید شد.

با مراجعه غیر حضوری و استفاده از خدمات آنلاین پزشکی بیشتر آشنا شوید.

در بیشتر دنیا و جوامع هنوز مراجعه حضوری بیماران به مطب پزشک ها رواج دارد که مشکلات و معایبی را دارا می باشد. حضور اینترنت و تحت شعاع قرار دادن تمام جنبه های زندگی، استفاده از آن را در این زمینه ممکن ساخته است.

در همین سال های اخیر ارائه خدمات آنلاین پزشکی به بیماران در بستر اینترنت شکل گرفته است که بیمار می تواند از طریق دستگاه های مختلفی چون لپ تاپ، گوشی های موبایل و … همراه با نرم افزارهای متنوع، توسط پزشک ویزیت شود. هنوز از این اقدام مدت زیادی نگذشته است که در تمام دنیا با استقبال بالایی رو به رو شده است.

در واقع بیشتر استقبال به دلیل این است که هر شخصی جدای از جغرافیا، می تواند توسط پزشک متخصص و مجرب ویزیت شود که در کشور ایران این مورد بسیار کارایی دارد چرا که در مناطق محروم، عدم حضور پزشک مجرب به یکی از معضلات بزرگ تبدیل شده است.

لازم به ذکر است که استفاده از پزشک آنلاین، تاخیر در مراجعه برای درمان را کاهش می دهد زیرا در هر لحظه از زمان و مکان می توان توسط پزشک ویزیت شد و این از مزمن شدن برخی بیماری ها جلوگیری می کند.

آشنایی با مزایای خدمات پزشک آنلاین

نمی توان گفت که مراجعه آنلاین و ویزیت شدن توسط پزشک به طور کامل جایگزین مراجعه حضوری و سنتی شده است، اما مزایایی که برای بیمار و پزشک به همراه دارد آن را بسیار کارآمد کرده است. استفاده از خدمات پزشک آنلاین به دلیل داشتن مزایای زیر بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

به زمان خاصی محدود نمی شود.

اینکه برای حاضر شدن در مطب باید زمان و وقت خاصی تعیین شود و حتی ممکن است روزها و ماه ها نتوان نوبت دریافت کرد، یکی از بزرگترین مشکلات مراجعه حضوری به پزشک است که تمام بیماران را کلافه کرده است.

یکی از مزیت های مراجعه به پزشک آنلاین همین مورد است که بیمار می تواند بدون ان که زمان خود را هدر بدهد، توسط پزشک ویزیت می شود. در این حالت زمان انتظار به شدت کاهش می یابد و لازم نیست که ترافیک و شلوغی شهر را تحمل کند.

این ویژگی برای افرادی که شاغل هستند و نمی توانند زمانی از روز خود را به مراجعه حضوری پزشکی اختصاص دهند، بسیار کاربردی است.

محدود به مکان نمی باشد.

ویزیت شدن توسط پزشک به صورت آنلاین، بیمار را از حضور یافتن در مراکز درمانی بی نیاز می کند و می تواند در منزل یا هر مکان دیگری، به راحتی توسط پزشک معالجه و درمان شود. این ویژگی برای افراد ساکن شهرستان بسیار مورد توجه است زیرا حضور آن ها در مطب و طی مسافت های زیاد برای مراجعه به پزشک را حذف می کند.

افرادی که توانایی خارج شدن از منزل و طی مسافتی برای حضور یافتن در مطب را ندارند، می توانند از طریق پزشک آنلاین بیماری خود را کنترل و درمان کنند.

مزایای استفاده از خدمات پزشک آنلاین چیست؟

امکان دسترسی به پزشکان مختلف را فراهم می کند.

در برخی از استان ها و کلان شهرها پزشکان زیادی مشغول به طبابت هستند، در حالیکه برخی جاهای دیگر بیماران از وجود پزشک مجرب و کاربلد محروم هستند.

این عدم توازن به یک دلیل بزرگ برای استفاده از پزشک آنلاین تبدیل شده است چراکه بیماران به راحتی می توانند به پزشکان مختلف با زمینه های تخصص متفاوت دسترسی داشته باشند.

هزینه های درمان را کاهش می دهد.

مراجعه غیر حضوری به پزشک علاوه بر اینکه در زمان افراد و بیماران صرفه جویی می کند، می تواند هزینه های درمان را نیز کاهش دهد. بیمار برای مراجعه حضوری باید هزینه هایی برای رفت و آمد پرداخت کند و ممکن است به دلیل عدم نوبت دهی، این رفت و آمدها تا زمان ویزیت شدن بارها تکرار شود.

در مراجعه غیر حضوری این رفت و آمدها وجود ندارد و همین سبب کاهش این گونه هزینه ها خواهد شد.

از شیوع بیماری های واگیر و مبتلا شدن بیماران به آن ها جلوگیری می کند.

معمولا مطب، کلینیک و سایر مراکز درمانی محلی برای تجمع بیماران می باشد که ممکن است هر کدام از آن ها به یک بیماری واگیر و ویروس قابل انتشار مبتلا باشند. بودن در میان این افراد حتما بیمار را درگیر یک بیماری جدید تر خواهد کرد.

در زمان وجود ویروس کرونا باید حتما در حضور از این مکان ها خودداری شود زیرا ازدحام جمعیت در یک محیط سربسته سبب انتشار سریع آن می شود. مراجعه و استفاده از پزشک آنلاین کاملا در مقابل این شلوغی قرار دارد زیرا هر شخصی در محل زندگی خود و بدون حضور یافتن در مطب می تواند توسط پزشک ویزیت شود.

بیمار به راحتی می تواند با پزشک خود ارتباط بگیرد.

متاسفانه در ایران هنوز مطرح کردن برخی بیماری ها چون مسائل جنسی برای افراد بسیار دشوار است و این می تواند به دلیلی برای پیشرفت این بیماری ها و مزمن تر شدن آن ها شود.

در مراجعه آنلاین این مشکل وجود ندارد و بیمار می تواند از طریق ارتباط صوتی مشکل خود را مطرح نماید که مطرح کردن این گونه از بیماری ها به این صورت، بسیار راحت تر از مراجعه حضوری می باشد.